KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13207260
*
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 18:13:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:55:21
1
350 kr
20/4 18:03:02
2
350 kr
20/4 18:03:02
1
350 kr (Budbetjänt)
20/4 18:08:21
3
Vinnande bud
20/4 18:08:36
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/4 17:55:21 | 1 | 350 kr |
| 20/4 18:03:02 | 2 | 350 kr |
| 20/4 18:03:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 20/4 18:08:21 | 3 | Vinnande bud |
| 20/4 18:08:36 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert WalÃ¥s, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



